Villanyszerelés , érintésvédelem Szigetmonostor, Tahitótfalu, Leányfalu, Kisoroszi
Üdvözlöm a villanyszerelés, érintésvédelem Szigetmonostor, Tahitótfalu, Leányfalu, Kisoroszi oldalon
Érintésvédelem, villanyszerelés, Szigetmonostor, Tahitótfalu, Leányfalu, Kisoroszi területén.
TELEFON: 06-30-922-6334
Ha gondja akad villamos berendezéseivel, szerkezetivel lekapcsolt a biztosíték és nem tudja visszakapcsolni, rendszeresen lekapcsol a firelé (áramvédő kapcsoló), nem tudja, miért nem világít, vagy villog a lámpa, esetleg szikrázik a konnektor vagy nincs benne áram, ha égett műanyag szagot érez, ha sistergő vagy zizegő hangot hall, vagy ha szimplán nincs, áram hívjon bizalommal.
Érintésvédelem, villanyszerelés Szigetmonostor, Tahitótfalu, Leányfalu, Kisoroszi településein
Rólunk
Makranczi Géza
Hibajavítás során személyesen MI fogunk kimenni, ami garanciája a minőségi munkának. Budapesti születésű vagyok 1986-89 között végeztem a villamos hálózat szerelői és épületvillamossági szakmát. 1989től-95-ig az ELMŰ-nél dolgoztam, amely során nagy tapasztalatra tettem szert az áramszolgáltatásban felmerülő problémák megoldásában, mind a hálózati mind a fogyasztók szerkezetin keletkezett hibákban. 1995-től magánvállalkozóként folytatom a pályafutásomat. Vállalkozásunk alatt elvégeztük az érintésvédelmi, erősáramú berendezések és villámvédelmi felülvizsgálói képesítést.
Sáska Márton
1986-89 között végeztem a villamos hálózat szerelői és épületvillamossági szakmát. 1989től-94-ig az ELMŰ-nél dolgoztam, amely során nagy tapasztalatra tettem szert az áramszolgáltatásban felmerülő problémák megoldásában, mind a hálózati mind a fogyasztók szerkezetin keletkezett hibákban. 1994-től magánvállalkozóként folytatom a pályafutásomat. Vállalkozásunk alatt elvégeztük az érintésvédelmi, erősáramú berendezések és villámvédelmi felülvizsgálói képesítést.
Munkáinkat a mai kornak megfelelő szerszámokkal, műszerekkel, gépekkel és anyagokkal végezzük. Villanyszerelési és hibajavítási tevékenységünket Budapest és vonzáskörzetében szoktuk folytatni. Észak Budapesten lakunk ezért leggyorsabban a Bp. 3.ker., Bp.4.ker., Bp. 10.ker., Bp. 13.ker., Bp. 14.ker., Bp. 15.ker., Bp. 16.ker., Bp. 17.ker., Bp. 18.ker., Bp. 19.ker., valamint Dunakeszi, Göd, Fót, Csömör, Pécel, Maglód, Vecsés, Gyál, Budakalász, Szentendre, Pomáz, Szigetmonostor, Leányfalu, Kisoroszi, Tahitótfalu, Solymár, Üröm, Pilisvörösvár területeket érjük el 1-2 órán belül. A hibajavításról, villanyszerelésről minden esetben áfa mentes számlát állítunk ki és a munkánkra egy év garanciát vállalunk. Az átlagos javítási idő fél óra, a korszerűsítés pedig előre egyeztett időpontban történik. A hibajavítás során felmérjük az elektromos hálózat és berendezések állapotát melyről tájékoztatjuk a tulajdonost, vagy megbízottját és érintésvédelmi és tűzvédelmi szempontból ajánlatot teszünk az esetleges korszerűsítére.
TELEFON: 06-30-922-6334
Villanyszerelési szolgáltatásaink
Villamos biztonsági felülvizsgálat /VBF/
Villanyszerelés területén a VBF egy szakkifejezés, amely a Villamos Biztonsági Felülvizsgálatot jelenti. Ez egy kötelezően elvégzendő ellenőrzés, amely biztosítja, hogy a villamos hálózat és berendezések megfelelnek az előírt szabványoknak és biztonságosak a használatra.
2. Módosítások után: Ha jelentős átalakítás vagy bővítés történt a hálózaton.
3. Időszakos felülvizsgálatok: Meghatározott időszakonként, különösen nagy kockázatú helyeken (például ipari létesítményekben).
4. Hiba vagy baleset esetén: Amikor probléma merül fel, és annak okát kell vizsgálni.Mi történik a VBF során?
A szakember ellenőrzi az elektromos rendszer állapotát (kábelek, vezetékek, csatlakozások stb.).
Vizsgálja, hogy az alkalmazott eszközök és berendezések megfelelnek-e az előírásoknak (pl. földelés, érintésvédelem).
Méréseket végez, például szigetelési ellenállást és földelési ellenállást.
Dokumentálja az eredményeket egy hivatalos jegyzőkönyvben.
Miért fontos a VBF?
- Megelőzi az elektromos tüzeket, áramütéseket és egyéb baleseteket.
- Szükséges a biztosítók és hatóságok által előírt követelmények teljesítéséhez.
A Villamos Biztonsági Felülvizsgálat (VBF) folyamata
A felülvizsgáló megismeri az adott létesítmény villamos terveit (ha rendelkezésre állnak).
Helyszíni bejárást tart, hogy felmérje az ellenőrzéshez szükséges körülményeket.
Azonosítja a veszélyes helyzeteket vagy nehezen hozzáférhető részeket.
2. Dokumentáció ellenőrzése
Ha ezek hiányoznak, a felülvizsgálat alapja kizárólag a mérések és a helyszíni vizsgálatok lesznek.
3. Műszeres vizsgálatok
- Földelési ellenállás mérése: Vizsgálja a földelési rendszer hatékonyságát.
- Érintésvédelem vizsgálata: Ellenőrzi, hogy az érintésvédelem megfelelően működik-e (pl. FI-relé).
- Rendszerterhelés mérése: Megállapítja, hogy a hálózat terhelése megfelelő-e.
4. Vizsgálati eredmények értékelése
A szakember összeveti a mért értékeket az aktuális szabványokkal (MSZ HD 60364 és MSZ 2364 szabványok).Feltárja az esetleges hibákat, hiányosságokat vagy veszélyforrásokat.
5. Jegyzőkönyv készítése
- A mért eredményeket.
- Az észlelt hibákat, eltéréseket.
Javítási javaslatokat.
-A jegyzőkönyvet hivatalos formában átadják a megbízónak.
Jogszabályi megfelelőség: Szükséges például új építkezéseknél vagy használatbavétel előtt.
Biztonság: Megelőzhetőek vele az áramütések és elektromos tüzek.
Fogyasztásmérő hely szabványosítása
A fogyasztásmérő hely szabványosítása a villanyszerelésben egy olyan folyamat, amely során a villamos energia fogyasztásmérő helyét (azaz az elektromos mérőórát és annak környezetét) az aktuális szabványoknak, jogszabályoknak és áramszolgáltatói előírásoknak megfelelően alakítják ki vagy korszerűsítik. Ez különösen fontos új telepítések, mérőhely áthelyezések vagy régi rendszerek felújítása során.
Miért van szükség a szabványosításra?
2. Megbízhatóság: Egy jól kialakított mérőhely csökkenti az elektromos meghibásodások és veszélyek (pl. túlmelegedés, rövidzárlat) esélyét.
3. Jogszabályi megfelelés: Az áramszolgáltatók csak szabványos mérőhelyeket fogadnak el, különben nem biztosítják az elektromos csatlakozást.
4. Hozzáférhetőség: A mérőórának és kapcsolódó berendezéseknek jól hozzáférhetőnek kell lenniük a szolgáltató és a karbantartó szakemberek számára.
Mi tartozik a szabványosítási munkák közé?
-A mérőóra szekrényének telepítése, amely védelmet nyújt az órának és az elektromos csatlakozásoknak.
-Villamos kötőelemek cseréje vagy telepítése
-Fővezetékek, szekrények, megszakítók, földelő és védővezetékek megfelelő kialakítása.
- Olyan védelmi eszközök telepítése, mint pl. biztosítékok és áramvédő kapcsolók.
Egyéb követelmények teljesítése:
-A szolgáltatói előírások szerinti vezérelt (éjszakai) áramkörök kialakítása.
-Földelési rendszer kialakítása vagy korszerűsítése.
- Méréstechnikai előírások teljesítése
-A pontos és megbízható fogyasztásmérés biztosítása.
Ki végezheti el a szabványosítást?
Mikor lehet szükség szabványosításra?
-Régi épületek villamos hálózatának felújításakor.-Mérőóra áthelyezésekor (pl. belső helyiségből kültérre).
-Új fogyasztók csatlakoztatása esetén (pl. új albetétek kialakításakor).
-Mérőóra típusváltásakor (pl. analóg óráról digitálisra).
Plomba bontás
A plomba bontás villanyszerelésnél azt jelenti, hogy egy lezárt (plombával ellátott) elektromos berendezés, például villanyóra szekrény, fogyasztásmérő vagy más áramellátással kapcsolatos eszköz zárópecsétjét eltávolítják. Ezek a plombák általában az áramszolgáltató vagy más illetékes szerv által kerülnek felhelyezésre, és a berendezés jogosulatlan hozzáférését akadályozzák meg.
Plomba bontásnál a megbízott szakember az áramszolgáltató által hivatalosan engedélyezett és regisztrált villanyszerelő, aki rendelkezik a szükséges jogosultságokkal és szakképesítéssel.
2. Engedély megléte: Az áramszolgáltatóval szerződéses viszonyban áll, és jogosult plombázott berendezésekhez hozzáférni.
3. Hivatalos megbízás: A munkát végző szakember megbízását és a plombabontást előzetesen jelenteni kell az áramszolgáltatónak. Ez biztosítja, hogy a bontás jogszerű és dokumentált legyen.
4. Minősítés és tapasztalat: A szakembernek megfelelő képzettséggel (pl. villanyszerelői képesítés) kell rendelkeznie, amelyet az áramszolgáltató előírhat.
-Villanyóra cseréjénél:
Ha a fogyasztásmérőt cserélni kell, vagy az új mérőt kell telepíteni.
-Karbantartásnál vagy javításnál: Amikor a plombázott részekhez való hozzáférés elengedhetetlen.
Fontos tudnivalók:
Plombát csak az áramszolgáltató engedélyével vagy az általa megbízott szakember bonthatja meg!
A plomba bontását mindig dokumentálni kell, hogy elkerülhető legyen a jogosulatlan beavatkozás gyanúja.
Jogosulatlan plomba bontás esetén a szolgáltató szankciókat alkalmazhat, például büntetést szabhat ki. Ezért mindig érdemes hivatalosan eljárni, és a szolgáltatóval egyeztetni, ha plomba bontásra van szükség.
Időszakos villanyszerelői ellenőrzés Szigetmonostor, Tahitótfalu, Leányfalu, Kisoroszi területén
Szigetmonostoron, Tahitótfalun, Leányfalun, Kisoroszin a lakóépületekben a tulajdonosnak a villamoshálózatot és villamos berendezéseket villanyszerelő szakemberrel 6 évente ellenőriztetnie kell, ennek hiánya felelőssé teheti a tulajdonost a személyi sérüléses balesetek és a károk kialakulásában. E tevékenység során felmérem az épület villamos hálózatát és villamos berendezéseit szemrevételezéssel (villanyórától a konnektorig), és mérésekkel (konnektortól a transzformátorig). Ha minden megfelelő, akkor a helyszínen megfelelő minősítésű jegyzőkönyvet adok ki, ami 6 évig érvényes. Amennyiben nem szerzett megfelelő érintésvédelmi minősítést az ingatlan, feltárom a hibákat és javaslatot teszek a korszerűsítésre, amelyet egy következő alkalommal el is végzek.
Érintésvédelmi korszerűsítés Szigetmonostor, Tahitótfalu, Leányfalu, Kisoroszi
Nullázás (TN-C-S)
Alapvető érintésvédelmi mód: ELMŰ Áramszolgáltató vállalat meghatározása alapján kb. 30 éve TN-C-S, melynek megléte kulcsfontosságú! Nagyon sok helyen régi, elavult TT érintésvédelmi módot használnak, akár újabb épületeknél is, ami életveszélyes!!!, mert az önműködőkikapcsoló szervek (kismegszakító, áramvédő kapcsoló) sokkal több idő alatt oldanak ki, vagy ki sem oldanak, talán jobban érthetően olyan mint a lassú és a gyors internet közötti különbség, csak itt a hiba áram útját gyorsítjuk minimum 10x, de 100x gyorsabb is lehet.
EPH (Egyenpotenciára hozás)
Ha Ön földgázzal fűt, főz vagy vizet melegít akkor ebben az esetben átvizsgálom a gázcsőrendszer elektromos vezető képességet a gázórától a gázkészülékekig és a hálózati feszültségről működő gázkészülék érintésvédelmét, és az EPH meglétét. A gázkészülékek időszakos karbantartásánál is ajánlott ezt elvégeztetni, ennek hiánya tűz és robbanásveszélyt hordoz magában. ( Ha a gázvezeték elektromos vezető képessége nem megfelelő, és nincs a villamoshálózat érintésvédelmi vezetőivel összekötve elektromos szikra keletkezhet a gázvezetéken amely szivárgást okozhat és az újabb elektromos szikra tüzet és robbanást idézhet elő.)
A nullázás és az EPH érintésvédelmi korszerűsítés megléte a minimum érintésvédelmi szint, amiről megfelelő minősítésű jegyzőkönyvet tudok kiállítani igény esetén.
ÁVK (Áramvédő kapcsoló, Fi-relé)
Ahol megvannak a vezeték feltételek (darabszám és színjelölés) és az 1.-es és 2.-es korszerűsítés megtörtént, vagy megvolt ez kb. 1990 után épült vagy teljesen felújított épületekben, amelyet villanyszerelő szakember szerelt ott lehetséges a legkevesebb munka és anyag ráfordításával az érintés vedelem szintjét magasabb szintre emelni. Ebben az esetben a kötelező kikapcsoló szervek (olvadó biztosíték, kismegszakító) cseréjével plusz egy vagy több kiegészítő védelmi eszköz (áramvédő kapcsoló vagy régi nevén Fi relé) beépítésével a mai kor követelmeire fel lehet újítani a villamos hálózatunk érintésvédelemét. (Áramvédő kapcsoló kb 1000x érzékenyebb a hiba áram nagyságában mint egy kismegszakító és kioldási idő tekintetében akár a végtelenszerese is lehet, ugyan is egy 16A-res kismegszakító 16A-es hibaáramnál soha nem old ki). Nekünk embereknek 200mA már halált okozhat az áramvédő kapcsoló 15-30mA és 30ms között lekapcsol amitől csak megijedünk.
További előnyök:
ELEKTROMOS TŰZZEL szembeni védelem, ha a hiba áram kellően nagy akkor az elektromos készülékeinkben és a vezetékrendszerünkben túlmelegedés és tűz keletkezik. Az áramvédő kapcsoló érzékenysége és gyorsasága megakadályozza a túlmelegedést és a tűz keletkezését. Tehát nem ég le az épületünk elektromos zárlat miatt.
NORMÁL TŰZ, ha a tűz eléri az elektromos rendszerünket onnantól a túz terjedése sokkal gyorsabb lesz, ugyan is az épületekben az éghető anyagok kb. 600fokon égnek, ami számunkra nem kevés, és az épületnek sem, de az elektromos tűz akár 4000fokra is képes. Ezt a tűzoltóság sem tudja eloltani az áramkörök megszakítása nélkül. Előbb kikapcsolja a tűzvédelmi főkapcsolót vagy a villanyórát, vagy hívja az ELMŰ-t hogy áramtalanítsák az épületet, ezek után tudják megkezdeni az oltást. Az ÁVK érzékenysége és gyorsasága miatt a normál tűz nem keveredik az elektromos tűzzel így a tűzoltóságnak nagyobb esélye van a keletkezett károk enyhítésére.
Érintésvédelmi felülvizsgálat (ÉV).
-elektromos autók felülvizsgálata műszaki vizsgához
-érintésvédelmi korszerűsítés
-EPH jegyzőkönyv gázkészülék bekötéshez.-áramvédő kapcsolók ellenőrzése
-erősáramú berendezések felülvizsgálata
.-elektromos tűz elleni védelem lakóépületeknél és ipari létesítményeknél
-faláttörések ellenőrzése (tűzszakaszok visszazárása)
-szerelvények és berendezések megfelelőségének ellenőrzése
Villámvédelmi felülvizsgálat.
-norma és nem norma szerinti külső villámvédelmet is tudjuk felülvizsgálni. Új norma szerinti külső villámvédelem kialakítás.
-belső villámvédelem: túlfeszültség védelem nyomvonalvezetés és EPH összekötése.
Vezeték áthúzás ,új villanyszerelés E-napló vezetéssel, (max. 300m2-ig)
Felújítás, (régi vakolt épület) szerelvényezés (kapcsoló, lámpa, konektor,stb.), új építésű épület szerelvényezése
Egyéb villanyszerelés
Lámpák, kapcsolók, konnektorok cseréje; tűzhely, bojler bekötés. Ha új tűzhelyen, klímán gondolkozik vagy olyan készüléken ami 10A-nél nagyobb áramigényű a legjobban akkor jár ha előtte kikéri a véleményemet, mert lehet hogy a megvásárolt készülék többszörösébe kerül az elektromos hálózat bővítése.Ingatlan adás-vétel előtti ellenőrzés
Ingatlan adás-vétel elötti ellenőrzése
Új vagy használt lakás, családi ház, ipari létesítmény vásárlása előtt, mielőtt elkötelezné magát minden esetben érdemes az épület villamos szerkezeteit és berendezéseit egy független villanyszerelővel ellenőriztetni, és egyeztetni az Ön által a későbbiekben használt készülékek teljesítmény igényét összehasonlítani a vásárlandó ingatlan villamos teljesítményével.
Amennyiben kicsi a villanyóra hiába van pénze az ELMŰ-nél egy bővítés hónapokat vehet igénybe, vagy el sem érhető, mert a hálózatuk túl van terhelve.
Érintésvédelmi felülvizsgálat
-Erősáramú berendezések felülvizsgálata.
-Villámvédelmi felülvizsgálat.
-Túlfeszültség védelem.
-ELMŰ regisztrált villanyszerelő.
Új és régi fogyasztás mérőhelyek létesítése, felújítása, teljesítménybővítés ideiglenes mérőhely, légvezetékes és földkábeles csatlakozással is, teljes körű ügyintézéssel.
Partneroldal: https://www.dugulaselharitas-kz.hu/dugulaselharitas-budakalasz-szentendre-pomaz
TELEFON: 06-30-922-6334